O firmie

o-firmie

 

Getin Leasing świętuje w tym roku 20-lecie istnienia. Po biznesowej fuzji dwóch spółek leasingowych z grupy dr Leszka Czarneckiego, rozpoczętej w 2016 r., Grupa Idea Getin Leasing jest pierwszą firmą w Polsce i liderem rynku w zakresie leasingu środków transportu.


W ostatnich latach spółka zbudowała bardzo silną pozycję w penetracji finansowania zakupu strategicznych i najpopularniejszych marek samochodowych – dla Ford, Opel i Honda – najwyższa na rynku.


Getin Leasing jako pierwsza firma leasingowa wprowadziła najdłuższy leasing na rynku – wydłużając maksymalny okres trwania umowy leasingowej do 84 miesięcy. Domeną spółki jest leasing samochodów osobowych – przedsiębiorcy już od 1% wpłaty początkowej mogą wyleasingować samochód tylko na podstawie dokumentów rejestrowych. W 2016 wprowadziliśmy innowacyjny na polskim rynku produkt Happy Miles, w którym wysokość raty leasingowej uzależniona jest od pokonywanych w miesiącu kilometrów.


Proponowane przez Getin Leasing rozwiązania, ze względu na swą kompleksowość i innowacyjność, zainteresują szczególnie osoby oczekujące nowoczesnych i przejrzystych produktów finansowych, uproszczonych procedur oraz szybkiej i kompetentnej obsługi. Przedsiębiorcy korzystający z usług Getin Leasing większość spraw mogą załatwić zdalnie poprzez dostęp do panelu klienta w serwisie Bank Kierowcy, który łączy w sobie wiele funkcji ułatwiających kontakt z firmą. Spłata rat leasingowych odbywa się automatycznie.


Grupa Idea Getin Leasing – fakty:


Jesteśmy liderem leasingu pojazdów oraz rynku ruchomości w Polsce w 2016 roku (dane wg ZPL)


• w ubiegłym roku sfinansowaliśmy zakup pojazdów na kwotę ponad 4,9 mld zł netto
• jesteśmy największą firmą leasingową w Polsce ze sprzedażą 5,9 mld zł w zakresie leasingu ruchomości
• jesteśmy najbardziej dynamicznie rozwijającą się spółką wśród największych firm leasingowych
• w 2016 roku zarejestrowaliśmy ponad 21 tys. pojazdów


Tworzymy innowacyjne rozwiązania w zakresie obsługi klienta


• zdalna obsługa umów leasingowych poprzez dedykowany portal www.BankKierowcy.pl
• najkrótsza i najbardziej przejrzysta umowa leasingowa


Jesteśmy głównym operatorem finansowym programów importerskich:


• Ford Leasing
• Opel Drive Plan
• Honda Finance


Oferta leasingowa wsparta przez kompleksowy pakiet usług dodatkowych:


• dedykowany rachunek bankowy do spłaty rat leasingowych
• karty paliwowe we współpracy z BP
• szeroki wachlarz ubezpieczeń

 

POZYCJA GRUPY IDEA GETIN LEASING W 2016 r. (na podst. danych ZPL)

 

Grupa Idea Getin Leasing liderem rynku leasingu w Polsce. Rok 2016 zakończyliśmy na poziomie 5,9 mld zł i z najwyższym udziałem w rynku 10,3%.

ofiemir 1

Wyleasingowaliśmy pojazdy o wartości 4,99 mld zł, osiągając pozycję lidera i najwyższy udział w rynku 12,3%.

ofiemir 2

Co roku rejestrujemy ogromną liczbę pojazdów, w tym roku było to powyżej 21 tysięcy sztuk. Co czwarty samochód marki Opel i co piąty Ford leasingowany jest przez nas (CEPIK).

ofiemir 3

Najwyższa jakość obsługi w Getin Leasing


ofiemir 4Naszą pracę doceniają nasi klienci. Trzeci rok z rzędu dostajemy najwyższą nagrodę w kategorii leasing – Laur Konsumenta. Tym razem Grand Prix, którym mogą się poszczycić tylko nieliczne firmy. Plebiscyt obejmował zarówno sondaż telefoniczny jak i głosowanie na portalach internetowych. Zgodnie z przyjętymi przez organizatorów założeniami, wyniki głosowania były uznawane za wiążące dopiero wtedy, gdy wzięło w nim udział minimum 1000 respondentów.