Leasing samochodów - Warszawa stawia na mobilność

Centrum kontaktu

  • iconPhone 801 199 199 lub 71 33 44 900
  • iconMail dop@getinleasing.pl
Formularz kontaktowy

Odsetek firm, które obecnie decydują się na zakup samochodów poprzez transakcje gotówkowe jest niewielki. Zdecydowanie bardziej popularne są inne formy finansowania samochodów, z czego najbardziej wyróżnia się, popularny zarówno w Polsce, jak i za granicą, leasing samochodów. Czym jest leasing? Leasing to forma finansowania pojazdów oraz innych rzeczy, dedykowana głównie podmiotom gospodarczym, co nie znaczy, że nie mogą z niego korzystać również osoby fizyczne, nie jest to dla nich po prostu, aż tak korzystne, jak dla przedsiębiorców.


Osoby posiadające firmę mogą zdecydować się na jeden z dwóch rodzajów leasingu tj. na leasing finansowy (działa na zasadzie dzierżawy) lub leasing operacyjny (przypomina sprzedaż ratalną), osoby prywatne natomiast mogą wybrać  leasing konsumencki.


Co sprawia, że leasing jest tak popularny? Przede wszystkim wynika to z tego, że wiele firm nie chce angażować swojego kapitału w środki stałe, mając świadomość, że może je przeznaczyć na coś innego, jak na przykład na inwestycję w rozwój firmy. W leasing można wziąć wiele rzeczy, najpopularniejszy jednak z racji przydatności i potrzeby mobilności jest leasing samochodów. Warszawa, Kraków, Wrocław to duże miasta, w których swoją siedzibę ma wiele firm, które posiadają również swój oddział w innych miastach pomiędzy którymi muszę się komunikować. Biorąc samochody w leasing firma może sobie pozwolić na zbudowanie sporej floty. Z leasingu korzystają najczęściej małe i średnie firmy. To również dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorstw, które potrzebują nie tylko samochodów osobowych, ale również samochodów specjalistycznych, takich jak koparki, ciężarówki czy samochody dostawcze. Oczywiście istnieje jeszcze opcja kredytu, która od wielu lat stanowi alternatywę dla zakupu gotówkowego, jednak w przeciwieństwie do banków, firmy leasingowe o wiele chętniej udzielają finansowanie małym niedawno powstałym firmom. Wynika to głównie z tego, że duże firmy leasingowe często wykupują od dealera floty liczące kilkadziesiąt samochodów, dzięki czemu otrzymują spore rabaty, którymi później mogą wesprzeć leasingobiorców. Możliwość wymiany samochodu na inny nowszy model po zakończeniu umowy leasingowej stanowi kolejny powód, dlaczego bardziej opłacalny od kredytu czy zakupu jest leasing samochodów. Warszawa przykładowo, jako stolica jest miastem prestiżowym, wymagającym czasami od firmy zaprezentowania się od jak najlepszej strony, również pod względem posiadanej floty. Tak naprawdę jednak zalet przemawiających za leasingiem jest o wiele więcej, należy do nich m.in. możliwość odliczenia VAT-u oraz wliczenia w koszty uzyskanych przychodów zarówno rat leasingowych, jak również wszelkich opłat związanych z użytkowaniem samochodów.