Leasing dla nowych firm staje się standardem

Centrum kontaktu

  • iconPhone 801 199 199 lub 71 33 44 900
  • iconMail dop@getinleasing.pl
Formularz kontaktowy

Czy istnieje jedna, konkretna forma finansowania, która najlepiej sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie? Nie, ponieważ wybór finansowania jest w dużej mierze uzależniony od kondycji finansowej firmy, środków, które może przeznaczyć na zakup pojazdów i wielu innych aspektów, które rozsądny przedsiębiorca powinien rozważyć. Jedna firma posiada niezbędny do zakupu kapitał, który może od ręki przeznaczyć na zakup samochodów, inna posiada tylko małą część potrzebnej sumy. Podobnie sprawa wygląda jeśli chodzi o kwestię zdolności kredytowej – firma nie obciążona w żaden sposób może rozejrzeć się za korzystnym kredytem, firma, której przeszłość finansowa nie jest tak czysta pod względem zobowiązań finansowych od razu odrzuci opcję kredytu.


W równie trudnej sytuacji znajdują się młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero niedawno otworzyli działalność i chcieliby od razu nabyć samochód. W większości przypadków w takich momentach firma nie posiada jeszcze niezbędnych środków, by móc sobie pozwolić na tak duży zakup i jednoczesne zamrożenie pieniędzy w środkach trwałych. Co zrobić w takich sytuacjach ? W zależności od stażu firmy i dziedziny w jakiej świadczy działalność, opcjami, które przedsiębiorca ma do wyboru jest kredyt lub leasing. Dla nowych firm, które działają poniżej 3 miesięcy uzyskanie kredytu może być bardzo trudne, a nawet niemożliwe, to bowiem zwykle minimalny okres działalności firmy w takich przypadkach. Przyjmując jednak na chwilę, że firma działa na rynku przez minimum trzy miesiące – kredyt będzie możliwy, ale wymagać będzie wielu dokumentów i potrwa od 3 do 6 miesięcy, co jest standardowym okresem oczekiwania na kredyt samochodowy. Również suma udzielonego kredytu będzie minimalna.


Alternatywą jest leasing, tym bardziej, że wiele firm zauważyło zapotrzebowanie na tego typu usługi i wyszło do swoich klientów ze specjalnymi ofertami jeśli chodzi o leasing dla nowych firm. W większości przypadków tego typu leasing dla nowych firm jest możliwy przy wpłacie początkowej wynoszącej ustalony przez daną firmę procent i posiada próg maksymalnej wartości samochodu wziętego w ramach leasingu dla nowych firm, jednak jest to i tak więcej niż mogą zaoferować kredyty.