Aktualności

Centrum kontaktu

  • iconPhone Infolinia: 32 604 30 20
  • iconMail E-mail: dop@getinleasing.pl
Formularz kontaktowy

Doskonały początek roku

wtorek, 28 lutego 2017 15:44

Rok 2017 w grupie Getin Idea Leasing zaczął się od rekordowych wyników sprzedaży, sięgających 529,9 mln zł (dane ZPL).

 

2017-02-28 1


Grupa Getin Idea Leasing zajęła również pierwsze miejsce w liczbie rejestracji samochodów w styczniu 2017. Na naszym koncie odnotowano 2559 sztuk rejestracji (dane CEPIK).

 

2017-02-28 2

Wyniki stanowią nie tylko doskonałą prognozę na dalsze miesiące, ale są także kolejnym dowodem mocnej pozycji rynkowej największej grupy leasingowej w Polsce.

   

Laur Klienta 2017

czwartek, 16 lutego 2017 10:23

Leasing to nasza pasja, a Klienci to dostrzegają i doceniają


Już po raz trzeci jakość usług oferowanych przez Getin Leasing zyskała uznanie Klientów w niezależnym plebiscycie Laur Konsumenta. Trzykrotne zdobycie tego wyróżniania premiowane jest elitarnym godłem GRAND PRIX, którym mogą się poszczycić tylko nieliczne firmy. To wyjątkowe odznaczenie jest najlepszym dowodem prestiżu i rozpoznawalności marki oraz zaufania Klientów – pamiętajmy, że to ich głos jest każdorazowo decydujący przy wyłanianiu laureata. – Dziękujemy po raz kolejny za okazane nam zaufanie. Cieszymy się, że jakość świadczonych przez nas usług, dostępność dla Klientów, proponowane rozwiązania dotyczące finansowania zakupu pojazdów spotkały się z tak wysoką oceną badanych. Jesteśmy najbardziej dynamicznym zespołem sprzedażowym w Polsce, a leasing to nasza pasja. Działamy z odwagą, nie boimy się wyzwań: innowacyjnych produktów, najbardziej szalonych pomysłów, działamy ponad standard. I ta strategia, jak widać, skutkuje. Rozpiera nas duma, że rokrocznie jest to dostrzegane i doceniane przez Klientów. To nie przypadek, że trzeci raz z rzędu otrzymujemy Laur Konsumenta. Włożyliśmy w to dużo pracy i wysiłku – mówi Jolanta Bogusz, dyrektor Departamentu Wsparcia Sprzedaży w Getin Leasing.


Plebiscyt obejmował zarówno sondaż telefoniczny, jak i w portalach internetowych. Zgodnie z przyjętymi przez organizatorów założeniami, wyniki głosowania były uznawane za wiążące dopiero wtedy, gdy wzięło w nim udział minimum 1000 respondentów. Celem zakrojonego na skalę ogólnopolską sondażu jest odpowiedź na pytanie, które firmy, produkty lub usługi są obecnie liderami jakości i innowacyjności w swojej branży. Getin Leasing, otrzymując trzeci rok z rzędu Laur Konsumenta, dowiódł, że w kategorii usług leasingowych jest silną marką, wysoko ocenianą przez Klientów.

 

laur2017

 

laur2017srebrny

   

Przypominamy o oświadczeniu FATCA

środa, 09 listopada 2016 11:54

Klientom Getin Leasing, przypominamy o konieczności wypełnienia i przekazania do nas oświadczenia FATCA. Nieprzekazanie dokumentu do 30 listopada 2016 roku skutkować będzie od 5 grudnia czasowym zablokowaniem rachunku do momentu przekazania oświadczenia, co oznacza brak możliwości dysponowania zgromadzonymi na nim środkami.

 

Należy pamiętać również że: blokada rachunku oznacza brak możliwości pobrania przez Bank/ Getin Leasing należności z tytułu rat leasingowych i kredytowych oraz innych zdefiniowanych płatności.

 

W przypadku późniejszego, niż w terminie do 30 listopada 2016 roku, otrzymania przez Getin Leasing danych FATCA, odblokowanie rachunku będzie możliwe w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania oświadczenia.

 

Wypełnione i podpisane przez osoby reprezentujące oświadczenie prosimy odesłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. a oryginał na adres:

 

Getin Noble Bank SA
skrytka pocztowa 593
40-495 Katowice S 105

 

W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 32 604 30 70 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-20.

 

Pozdrawiamy
Getin Leasing SA

 

OŚWIADCZENIE DO POBRANIA

   

Wysoka dynamika polskiego rynku leasingu

poniedziałek, 31 października 2016 00:00

Wartość europejskiego rynku leasingu w I połowie 2016 r. wzrosła o 13,2 proc. w stosunku do tego samego okresu ubiegłego roku (dane Federacji Leaseurope). Polska branża leasingowa po raz kolejny wypadła bardzo korzystnie na tym tle. Polski sektor leasingowy wyróżnił się w gronie sześciu największych rynków leasingowych (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy, Szwecja, Polska) najwyższą, bo wynoszącą 17,7 proc. dynamiką (dane ZPL). Świadczy to o wyraźnej wzrostowej tendencji w finansowaniu środków trwałych leasingiem oraz zaufaniu, jakim przedsiębiorcy obdarzają firmy leasingowe.

 

Wartość nowych umów zawartych w Europie miedzy styczniem a końcem czerwca br. wyniosła 156,9 mld euro. Wartość nowej polskiej produkcji za okres styczeń – czerwiec 2016, przy przyjęciu kursu euro na poziomie 4,369, wyniosła 6,427.3 mld euro. Szczególnie dobre wyniki odnotowano w segmencie pojazdów (16,9 proc. wzrost obserwowany w większości krajów europejskich) oraz maszyn i urządzeń przemysłowych, w przypadku których dynamika wyniosła 9,2 proc. Podobnie jak w Polsce, w strefie spadków pozostaje obszar finansowania nieruchomości (-8,1 proc. dynamika).

 

Oprac. na podstawie danych ZPL

   

Pod znakiem jakości w grupie Getin

piątek, 23 września 2016 00:00

Rok 2016 obfituje w nagrody i wyróżnienia. Już trzeci raz stajemy na podium. Według prestiżowego rankingu „Newsweeka" Getin Bank to „najlepszy bank dla Kowalskiego" oraz trzeci najlepszy bank w kraju w kategorii „bankowość internetowa". Ponadto kilka dni temu Getin Noble Bank po raz czwarty z rzędu został uznany przez Związek Firm Deweloperskich za najlepszy bank kredytujący inwestycje mieszkaniowe, a Getin Leasing uhonorowano w lipcu tego roku złotym Laurem Konsumenta w kategorii leasing. Dziękujemy Klientom i sympatykom za tak wysokie oceny. Dużo ciężkiej pracy włożyliśmy w poprawę jakości obsługi, tym bardziej cieszą nas te nagrody.

 

Linki:


- Ranking Przyjazny Bank „Newsweeka" 2016
- Getin Leasing nagrodzony złotym Laurem Konsumenta 2016
- Getin Noble Bank po raz kolejny bezkonkurencyjny w rankingu banków według Związku Firm Deweloperskich

   

Getin Leasing z myślą o Kliencie i Pracowniku

wtorek, 06 września 2016 13:52

   

Przeczytaj wywiady

wtorek, 09 sierpnia 2016 14:17

   

Branża leasingowa ma coraz większy wpływ na tworzenie PKB w Polsce

wtorek, 02 sierpnia 2016 10:35

Branża leasingowa ma coraz większy wpływ na tworzenie PKB w Polsce

 

Z roku na rok rośnie rola branży leasingowej w finansowaniu inwestycji, szczególnie ruchomości. Związek Polskiego Leasingu podał, że w I połowie 2016 r. dynamika rynku wyniosła 17,7% (r/r). Łączne finansowanie udzielone przez polskich leasingodawców w tym okresie to 28,1 mld zł.


Eksperci ZPL szacują, że polska branża leasingowa sfinansuje w tym roku aż 43,1% nakładów inwestycyjnych firm w aktywa ruchome, a w całym 2016 r. dynamika rynku leasingu wyniesie 21,5% – więcej niż prognozowano na koniec 2015 roku.


Łączna wartość aktywnego portfela branży leasingowej na dzień 30.06.2016 w kwocie 97,24 mld zł (89,36 mld zł dla ruchomości i 7,88 mld zł dla nieruchomości) jest porównywalna z wartością salda kredytów inwestycyjnych udzielonych firmom przez banki (107,1 mld zł, wg stanu na 30.06.2016).


Struktura łącznego rynku finansowania pozostaje w miarę zrównoważona; pojazdy lekkie stanowią 41,2%, transport ciężki 31,7 %, maszyny i urządzenia łącznie z IT 25,3%, nadal nieznaczny udział w finansowaniu nieruchomości.

 

infografika

na podstawie danych Związku Polskiego Leasingu za I pół. 2016, materiały pochodzą ze strony www.leasing.org.pl

   

Strona 1 z 2

<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>